Sakal Ekimi

Adana Sakal Ekimi  

Deri yapısı bakımından saçlara göre daha sağlam olan sakallar, bazen farklı nedenlerle çıkmayabilir. Estetik açıdan sakal kullanmayı seven erkekler için Sakal ekimi Adana sağlık merkezleri, sakal çıkmama veya seyrek çıkma sorunları için ideal çözüm sunmaktadır. Söz konusu sağlık merkezlerinde sakal çıkmayan bölümler tespit edilir ve farklı bölgelerden kıl kökleri alınarak problem giderilir. Özellikle çıkmayan bölgelerin tam anlamıyla normal deriye dönmesi için biraz sabırlı olmak gerekebilir, çünkü işlemlerde köklerin gelişmesi ve sağlamlaşması beklenmelidir.

Hangi Durumlarda Sakal Ekimi İşlemi Yapılır?

Sakal ekimin işlemi yaygın olarak yara ve kaza sonucu oluşan deri hasarında,   saç kıran gibi deri hastalıklarında ya da bazı ilaçların yan etkileri sonucu bölgesel kellik yaşanması durumunda yapılmaktadır. Bazen sadece doğuştan gelen bir özellik olarak sakal çıkmayabilir. Sakal ekim işlemlerinde, devamlı ilerleyen ölçüde gelişmeler yaşanmaktadır. Bu nedenle söz konusu operasyonlar gün geçtikçe daha etkili çözümler sunmaktadır. Sakal ekim işlemi için başvuru yapan bir hasta, söz konusu kliniklerden kalıcı ve sağlıklı şekilde kıl kökü verilmiş şekilde ayrılmaktadır.

Sakal Ekimi Ve İşlem Sonrası Durumlar

Sakal ekim işlemlerinde vücutta değişik yerlerde bulunan gereksiz tüyler, sakal çıkmayan açık bölgelere nakledilir. Kök alınan bölgeler; çene altı, göğüs tüyleri, ense altı kısmında bulunan tüyler şeklindedir. Sonuçlar kalıcı şekilde uygulanır. Sakal ekimi Adana sağlık merkezlerinde uygulanan işlemler, kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. Bir örnekle, tamamen tüysüz çene kısmına 200-300 kök civarında ekimle sakal sağlanmaktadır.

Yapılan işlemlerden sonra bazı durumlar yaşanır. Kök alınan yerlerde pembe görüntü oluşması normaldir. Bu iz kalıcı değildir. Özellikle de ense kısmından alınan kökler daha da etkisizdir. Sakal ekimi operasyonunda iğne kullanıldığından işlem bitince deride koyu kırmızı noktalar oluşur. Bu durum da kalıcı değildir ve banyoda geçer. Kanama iyiye işarettir, çünkü kıl köklerinin beslendiğini gösterir. Söz konusu ekim yeri 1-2 gün sonra banyoda yıkanabilir.  Kırmızı görünüm gidince sakallar bir- iki günlük çıkan sakal gibi durur.

Operasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmeli

Sakal ekimi bittikten 15 gün sonra,  makas kullanarak kısaltma yapın ama 1 ay boyunca kesinlikle traş olmayın. Derinin tahriş olmaması, köklerin tam yerine oturması için bu önemli bir konudur. 2. Hafta sonu gibi ekim yapılan yerde ani bir dökülme yaşanabilir. Bu durum 4 ile 8 ay içinde tamamen yok olur. Sakallar tam olarak köklerini güçlendirir ve kaliteli tüyler çıkmaya başlar. Biraz sabırlı davranmak işe yarayacaktır.

Sakal Ekimi Ücreti Ne Kadar

Sakal ekimi ücretlerini belirleyen söz konusu klinikle ekim yapılan alanın büyüklüğü, ne kadar kıl kökü kullanıldığı, ne tür aletlerin kullanıldı gibi konulardır. Sakal ekimi Adana estetik merkezine yapılan başvuru sonrası işlemler yapılır ve sonlandırılır. Sakal ekimi merkez tercihinde sertifikalı ve uzman doktorlu yerleri seçmeyi unutmayın. Vega Adana Saç ekim merkezi olarak Can Hastanesinde uzman doktorlarımız eşliğinde saç ekim ve sakal ekim operasyonlarımız yapılmaktadır. Detaylı bilgi için : 0553 190 60 10 numarasını arayabilirsiniz.