Saç Ekimi

Adana Modern Saç Ekimi Operasyonu

Saçlar, estetik ve genel izlenim açısından ilk önce dikkat çeken bölgelerden biridir. Kadın ve erkekler için saç kalitesi, rengi gibi kriterler farklı özellikler gösterir. Görsel açıdan saçlar değerlendirilirken çoğunlukla varlığına ve rengine, canlılığına vs. göre yorum yapılır. Çok farklı nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişi, fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz duygular barındırabilir. Ancak günümüzde ilerleyen teknoloji estetik ve sağlık problemlerine çözüm getirmektedir. Saç ekimi Adana kliniklerinde uzman kişiler tarafından kellik ve açılma sorunlarına çözüm getirilmektedir.

Erkeklerde 40 Yaş Dönemi

Erkeklerde özellikle 40 yaş ve üzerinde yaygın şekilde saç dökülmesi görülmektedir. Söz konusu kelliğin başladığı ve ilerlediği dönemlerde saç ekimi yaptırılarak sorun en aza indirilmektedir. Erkeklerin bu sorunu sık şekilde yaşadığı düşünülürse saç ekimi tedavisi kaçınılmazdır.

ADANA Saç Ekimi İşlemleri

Saçlarda açılma, kellik sorunu için yıllarca araştırma yapılmış, istenilen sonuca ulaşılamamıştır.  Yeniden çıkması klasik tedavi yöntemleriyle sağlanamayınca saç ekimi yöntemi etkili bir çözüm sağlamıştır. Saç ekimi metodu 1940 civarı yıllarda oluşmaya başlar. Ancak geliştirilmesi zaman alır.  Yıllar sonraki teknik gelişmelerle doğal görünümlü saç ekimi yapılmaya başlanmıştır. 2003 yılında saç köklerinin birer birer alındığı metotla saç ekiminde önemli gelişme kaydedilir. İşlemlerde kafatasının arka tarafındaki bölümünden saç kökleri alınarak, kelliğin oluştuğu yerlere aktarılır. Bir açıdan açık alana yer değiştirme operasyonu uygulanır. Arkadaki saçlar verici adını alır ve daima uzama kapasitesine sahip saçlardır.

Saç Teli ve Saç Kökü Ayrımı

Kavram karışıklığı olmaması için bu iki kavram birbirinden ayrıdır. Bir kökten onlarca saç teli çıkabilir. Saç ekimi Adana VEGA firması tarafından gerçekleştirilen işlemlerde, hastaya fikir edinmesi bakımından kök miktarı söylenmesi daha uygundur. Örneğin 1000 saç kökü operasyonla nakledildiğinde aslında yaklaşık 3000-4000 arası saç teli nakletmiş olunur.

Saç Ekimi Neden Önemli

Saç ekim operasyonu hem psikolojik hem de fiziksel açıdan kişilerde önem teşkil etmektedir. Erkeklerde kellik, görsel açıdan sevilmeme korkusu yaşatabilir.  Kadınlarda saç dökülmesi, çok basit bir genellemeyle, hastalık, üzüntü gibi nedenlerle oluşur. Yani genetik olarak saç kökleri çok daha güçlüdür. Oluşan sorunlarda da hasta görsel açıdan mutsuzluk yaşayabilir. Yapılan işlemlerle beraber sorunun giderilmesi amaçlanır.

ADANA Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekim merkezleri hem görsel hem de psikolojik açıdan yararlı faaliyetler sunar. Görüntüsünden şikâyetçi olan hatsala başvuru yaptığı andan itibaren tüm işlemler steril ortamda gerçekleşmelidir. Ancak saç ekim merkezlerinde ön araştırma yapmak size artı getirecektir. Çünkü bazen klinik adı altında sertifikasız ve uzman olmayan kişilerin yer aldığı yerler olabilmektedir. Seçimde bu noktalara dikkat edilmelidir. VEGA Saç ekimi Adana firması ile uzman doktorlardan kalıcı sonuç verecek şekilde hizmet almak mümkündür. Firma operasyon ücretleri hastalar için kolaylık sağlayacak şekilde ayarlanır. Maliyette saç ekim yapılan yerin büyüklüğü, uygulanan işlem belirleyici rol oynar. Sizlerde Adana ‘da Can Hastanesinde sağlıklı bir saç ekimi hizmeti almak için 0553 190 60 10 numarasını arayabilir, saçınızın açıklık olan bölgesinin resmini atıp detaylı bilgi alabilirsiniz.