PRP Desteği

ADANA PRP DESTEĞİ

Saç dökülmelerine karşı artık yepyeni buluşlar gözümüze çarpmaktadır. Neredeyse mucize sayılabilecek bu buluşlarla saç dökülmesini engelleyebilir hatta daha gür çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu buluşlardan biri de PRP’dir. Adana PRP desteği ile saç dökülmelerini engellenecek ve daha gür saçlara sahip olmanız sağlanacaktır.

PRP Nedir?

PRP’nin açılımı Platelet Rich Plazma yani Türkçe olarak Trombosit (platelet) yönünden zenginleştirilmiş plazma demektir. İlk olarak PRP kullanımı 1987 yılına dayanmaktadır. Dr. M. Ferrari PRP’yi açık kalp ameliyatında kullanarak tıp alanında bir yeniliğe daha kapı açmıştır. Çünkü PRP zaman geçtikçe çok fazla kullanılan bir tedavi yöntemi olmuş ve kozmetik, güzellik dünyası için de buluşlardan biri haline gelmiştir. Çünkü daha sonrasında çene rekonstrüksiyonu gibi operasyonlarda implant olarak kullanılmıştır. Daha sonra aşil tendonu tedavisinde kullanılmış gittikçe yaygınlaşmıştır. Yaygınlaştıkça üroloji, ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları için tedavi edici olarak kullanılmıştır. Popülerliği iyice artan PRP daha sonraları yüzdeki lekeler, sivilce izleri, gözaltı torbaları gibi yüzden istenmeyen görünümler için de kullanılmaya başlar.

PRP uzman hekimler tarafından yapılması gereklidir çünkü medikal anlamda olan bir tedavidir. Bu yüzden Vega Adana PRP desteği olarak uzman hekimlerimizin kontrolünde PRP tedavisini olacaksınız ve istediğiniz bölgede düzeltme yaşayacaksınız.

Evet, tüm bunlardan sonra saç dökülmesine karşı da PRP desteği alınmaktadır. Çünkü zaten vücudunuzdan kan alıp onu trombosite ayrıştırarak kök hücrelerinize iletilir. Böylece kanın pıhtılaşması özelliğine sahip olan trombosit saç derinizdeki hasarı iyileştirerek onarmada da yardımcı olmaktadır.

Aklınıza kök hücresi tedavisi mi? diye bir soru gelebilir. Hayır, değildir. Fakata kök hücrelere enjekte edilerek hasarın onarılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kanınızdan küçük bir miktar alınarak, özel jel bulunana tüpler sayesinde trombositler ayrıştırılır ve yine özel bir operasyonla zarar görmüş derinin hücresine enjekte edilir. Yani aslında siz de olanı alır ve tekrar size verir. Sadece kullanıldığı bölge farklıdır o kadar.

Yani saç dökülmesine karşı da sizin vücudunuzdan alınan trombosit ile engel olunacaktır. Üstelik sadece engel olmayacak gelişimine katkı sağlayacaktır.

PRP Nasıl Hazırlanır?

PRP özellikle uzman doktorlar tarafından hazırlanmalıdır. Yanlış bir işlem sonucu pişmanlık yaşamamanız için mutlaka uzman doktor yapmalıdır. Adana PRP desteğindeki uzman doktorlardan oluşan kadromuz sizlere bu olanağı sağlamaktadır.

Uzman doktor sizden az miktarda kan ve kanınızı daha sonra santrifüj işlemine sokar. Böylece kanın bileşenleri birbirinden ayrışmış olur. Daha sonra kanın trombosit içeriği olan kırmızı hücreleri ayrıştırılır. Ve sonunda trombosit yoğunluğuna denk bir jel oluşturulur. İşte vücudunuzdan alınan bu jel vücudunuzun hasarlı bir bölgesini onarmada sizlere yardımcı olur.

Tekrar söylemekte fayda görüyoruz. Bu tedavi yöntemi mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca saç dökülmesi için de kullanılan bu tedavi yöntemi herhangi bir yan etki barındırmamakla birlikte enfeksiyon riski de taşımamaktadır. Vega Sağlık Grubu iletişim www.vegaadana.com üzerinden veya 0553 190 60 10  olarak ulaşabilirsiniz.